Перекредитування (також відоме як «рефінансування кредиту» або «кредитний рефінанс») — це процес, за якого позичальник бере новий кредит з метою погашення одного або кількох існуючих кредитів. Мета перекредитування зазвичай полягає в тому, щоб отримати більш вигідні умови кредитування: нижчу відсоткову ставку, більш тривалий термін кредиту або інші вигідніші умови погашення.

Як відбувається перекредитування

Позичальник аналізує свої поточні кредити та умови, щоб зрозуміти, які аспекти потребують покращення. Після цього він шукає вигідніші пропозиції щодо кредитування у різних банків чи кредитних організацій.

Проводиться аналіз умов нового кредиту, такі як процентна ставка, строк кредиту, розмір щомісячного платежу та додаткові витрати. Якщо умови нового кредиту здаються вигіднішими, позичальник подає заявку отримання нового кредиту.

Після отримання нового кредиту позичальник використовує отримані кошти на погашення існуючих кредитів. Це може бути як один великий кредит, і кілька дрібних. Після цього позичальник починає погашати новий кредит відповідно до його умов.

Перед рішенням про перекредитування необхідно ретельно оцінити всі плюси та мінуси, включаючи комісії за дострокове погашення, нові витрати та загальні витрати на відсотки.

Кредит у МФО під 0%

У разі високої конкуренції деякі МФО видають перший кредит новому клієнту під 0%. Такий кредит можна використовувати для перекредитування вже існуючих кредитів, оскільки новий кредит не передбачає нарахування відсотків за використання кредиту.

Чому МФО видають перший кредит клієнту під 0%

Видача першого кредиту під 0% — це маркетингова стратегія, яка використовується багатьма МФО та банками. Однією з головних цілей такої акції є залучення нових клієнтів. Пропозиція першого кредиту під 0% ставку є привабливою та стимулюючою для потенційних клієнтів. Багато позичальників зацікавлені у можливості отримати гроші без додаткових процентних платежів чи комісій.

МФО сподіваються, що клієнт, який отримав перший кредит під 0%, у майбутньому знову звернеться до них для інших фінансових послуг. Це може включати взяття кредитів зі звичайними відсотковими ставками, відкриття рахунків, використання дебетових і кредитних карток та ін.

Для багатьох перший досвід взаємодії з фінансовою організацією може бути вирішальним. Якщо клієнт отримує перший кредит під 0% та задоволений умовами, це може сприяти створенню позитивного образу МФО чи банку в очах клієнта.

Перший кредит під 0% може бути способом зібрати інформацію про клієнта, його фінансові звички та поведінку. Ці дані можуть бути використані для аналізу кредитоспроможності та розробки більш персоналізованих фінансових продуктів.

Важливо, що при отриманні кредиту під 0% необхідно уважно вивчати умови угоди, щоб уникнути прихованих комісій чи можливих змін ставок після завершення акційного періоду. Крім того, такі кредити найчастіше доступні лише певній категорії клієнтів (наприклад, новим клієнтам, які вперше звертаються до організації).